+48 600 038 070

2019-09-23

Wapnowanie - zabieg poprawiający jakość gleby w ogrodzie


Wapnowanie - zabieg poprawiający jakość gleby w ogrodzie

Lato bezpowrotnie minęło i należało by nasz ogród przygotować na zimę. Oczywiście jesień to najlepsza pora na wszelkie zabiegi poprawiające jakość naszej gleby na przyszły sezon. Idealna gleby to taka, która jest przewiewna, zasobna w składniki odżywcze i wilgotna.

Poprawianie gleby należy zacząć od zbadania jej odczynu, czyli określenia pH gleby:

Większość roślin najlepiej rośnie kiedy mamy odczyn kwaśny lub obojętny. Właśnie w takiej glebie mamy najwięcej mikroorganizmów, a składniki odżywcze w łatwy i szybki sposób dostają się do systemu korzeniowego roślin. Analiza odczynu gleby powinna być przeprowadzana co 3-4 lata.

Do jesiennych zabiegów poprawy jakości gleby należy wapnowanie, które nie należy mylić z nawożeniem. Czynność nawożenia możemy przeprowadzić 2-3 tygodnie po wapnowaniu.

Nasza firma poleca Państwu wysokiej jakości wapno nawozowo-węglanowe dla ogrodów, odmiana 04 CaO-50%. Jest to naturalny i bezpieczny produkt powstały w wyniku zmielenia skały wapiennej o wyjątkowo dużej reaktywności. Stosuje się go do wapnowania:

Nasze wpano można stosować przez cały rok po wcześniejszym określeniu odczynu pH gleby. Dawkowanie i właściwości opisujemy na naszej stronie, a więcej informacji udzielimy także pod numerem telefonu +48 600 038 070.

Wapno nawozowo-węglanowe dla ogrodów w naszej ofercie.

Zapraszamy i polecamy.

«powrót